Kotle Verner

Interiérové kotle a krbová kamna od společnosti VERNER a.s. jsou zárukou úsporného a příjemného vytápění a zároveň slouží jako stylový doplněk vašeho bytu. Kotle VERNER na splaování kusového dřeva jsou vyrobeny pro komfortní, úsporné a ekologické vytápění. PROFES-COM nabízí jak prodej výrobků značky VERNER, tak také autorizovaný servis interierových kotlů a vložek, kotlů na kusové dřevo a automatických kotlů na pelety.

Koupelny a WC

VERNER a.s.

Interiérové kotle a krbová kamna VERNER slouží Pro úsporné a příjemné vytápění rodinných domů, bytů, restaurací, chat, chalup a obdobných objektů. Jsou skvělý doplněk bytového interiéru. Díky širokému sortimentu obestaveb se stávají dominantním bytovým prvkem a poskytují pohodu u otevřeného ohně.Výborně se hodí pro ohřev teplé užitkové vody i v létě. Při napojení na kombinovaný boiler nebo akumulační nádrž jsou zdrojem pro ohřev užitkové vody. Snižují vaše náklady na vytápění. V kombinaci s vytápěním zemním plynem nebo elektrickou energií lze ušetřit až 50% nákladů.

VERNER a.s. VERNER a.s.

Hlavní přednosti

 • čistá obsluha a provoz
 • možnost přikládání a vybírání popela mimo vytápěné místnosti
 • nízké náklady na investici a provoz
 • plnohodnotný zdroj tepla s vysokou účinností
 • teplovodní výměník s garantovaným výkonem SIPRO nebo radiátorů
 • vkusné zabudování do interiéru
 • stáložárnost, rychlé vytopení objektu, varná plotna
 • výkonová řada od 5 do 16 kW
 • dlouhá životnost

Kotle na spalování kusového dřeva

VERNER a.s. VERNER a.s.

Kotle VERNER na spalování kusového dřeva jsou určeny pro komfortní, śporné a ekologické vytápění rodinných domů, rekreačních objektů, penzionů, dílen, malých provozoven a obdobných objektů. Spalujování s ručním přikládáním - kusového dřeva, dřevěných briket, rostlinných briket, štěpky a pilin. Kotle VERNER nabízejí pohodlné vytápění ve spojení s akumulační nádrží.

Hlavní přednosti

 • Komfort obsluhy
  Kotle se vyznačují rozměrnou přikládací komorou, ve které lze spalovat polena o délce až 0,5 m. Plně naložená přikládací komora umožňuje i při jmenovitém výákonu několikahodinový provoz bez zásahu obsluhy. V regulovaném režimu se tato doba výrazně prodlužuje.
 • Regulace výkonu
  Kotle mají plynulou regulaci výkonu v rozsahu 50 - 100%. Výkon 0 až 50% je zajištěn odstávkovým režimem. Díky speciálnímu softwaru je umožněna instalace akumulačních nádrží s polovičním objemem oproti konkurenčním systémům.
 • Vysoká účinnost - 91,0 %
  Této účinnosti je dosaženo použitím moderních konstrukčních prvků, rozměrným spalinovým výměníkem a silnou izolací všech částí kotle.
 • Minimální provozní náklady
  Náklady na vytápění dřevem jsou až o 1/2 nižší v porovnání se zemním plynem. Kotle se vyznačují nízkou spotřebou elektrické energie.
 • Dlouhá životnost
  Kotle jsou vyrobeny z nerezové oceli tloušťky 4 mm nebo kotlové oceli tloušťky 6-8 mm a speciální žáruvzdorné keramiky. Poskytovaná záruka až 5 let.
 • Bohatá základní výbava
  Ve standardním provedení kotle obsahují plynulou regulaci výkonu, čidlo teploty spalin a regulaci stáložáru.

Automatické kotle na dřevní, alternativní pelety, obilí a kukuřici

VERNER a.s.

Automatické kotle na dřevní, alternativní pelety, obilí a kukuřici VERNER jsou určeny pro komfortní, śporné a ekologické vytápění rodinných domů, bytových jednotek, zemědělských budov, škol, hotelů, dílen, malých provozoven a obdobných objektů. Jsou vyrobeny ke spalování zemědělských produktů - pšenice, ovsa, žitá, tritikálie, ječmene, kukuřice, hořčice, řepky olejky, alternativních pelet z obilných plev, energetických rostlin a obilné nebo řepkové slámy a také dřevních pelet. Kotle jsou určeny také pro celoroční ohřev teplé užitkové vody (akumulačními nádržemi nebo kombinovaným boilerem).

Hlavní přednosti

 • Vysoký komfort obsluhy
  Kotle zajišťují plně automatický provoz od dopravy paliva a jeho zapálení až po transport popela. Základní násypka umožňuje několikadenní provoz bez nutnosti doplňování.
 • Výborná regulace výkonu
  Kotle mají plynulou regulaci výkonu v rozsahu 30 až 100 %. Výkon 0 až 30 % je zajištěn automatickým odstávkovým režimem se samočinným zapalováním.
 • Vysoká účinnost - 92,7 %
  Této účinnosti je dosaženo přesným poměrem paliva a spalovacího vzduchu, rozměrným spalinovým výměníkem a silnou izolací všech částí kotle.
 • Nízké provozní náklady
  Díky schopnosti kotle spalovat zemědělské produkty jsou náklady na vytápění až o 2/3 nižší v porovnání s vytápěním zemním plynem. Kotle se vyznačují i nízkou spotřebou elektrické energie.
 • Dlouhá životnost
  Kotle jsou vyrobeny z jakostní oceli a speciální žáruvzdorné keramiky. Životnost kotlů je výrazně prodloužena řízeným spalováním na speciálním roštu. Tato koncepce zamezuje tvorbě dehtu a usazenin.
 • Schopnost spalovat různé typy paliv
  Kotle umožňují spalování i paliv s vyšším podílem spékavého popela. Díky této schopnosti lze palivo získat i u zemědělců v blízkém okolí. Násypky kotlů lze navíc dovybavit delící přepážkou, která umožňuje řízené spalování více typů paliv najednou.

Kotle Verner v praxi - videa

Kotel na kusové dřevo VERNER V210 EXTRA v praxi Automatický kotel VERNER a jeho využití v zemědělstvíVERNER GOLEM v praxi Automatický kotel VERNER na spalování obilí, agropelet a dřevěných pelet